• Bölüm Başkanımızın Mesajı

  KİMYA BÖLÜMÜ

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

                 Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü 2010 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Kimya bölümü genç, dinamik ve nitelikli uzman kadrosu (1 Profesör, 6 Doçent, 7 yardımcı Doçent, 5 Araştırma Görevlisi, 2 Uzman) eşliğinde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri yürütmektedir. Kimya Bölümü`nde sunulan lisans programı, alanındaki gelişmeleri takip eden, yeniliklere açık, araştırma-geliştirme faaliyetlerine son derece istekli öğrenciler yetiştirecek şekilde hazırlanmış mesleki bir programdır. Kimya Bölümü`nü bitiren öğrencilere Kimyagerlik (Kimya Lisans) unvanı verilmektedir. 4 yıllık Kimya lisans programı; Analitik Kimya, Organik Kimya, Anorganik Kimya, Fizikokimya ve Biyokimya olmak üzere 5 anabilim dalından oluşmaktadır.
            Bölümümüzün amacı sorgulayıcı, analitik düşünebilen, bilim ve teknoloji alanındaki çalışmaları sürekli takip edebilen, ulusal ve uluslarası düzeyde Ar-GE çalışmaları yapabilen ve bunları özgün makale ve patent olarak yayınlayabilen kimyagerler yetiştirmektir.
  Nitelikli öğretim üyesi kadrosu ve üst düzey araştırma laboratuvar olanakları olan Kimya Bölümümüzde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

  Doç. Dr. Ali KARAİPEKLİ
  Kimya Bölüm Başkanı